سیستم کشت هیدروپونیک ebb and flow یا جذرومدی

ebb and flow-گلخانه جذرومدی

سیستم کشت جذرومدی یا ebb & flow که به flood and drain نیز شناخته می شود. یکی از پرکاربرد ترین روش ها در سیستم های کشت هیدروپونیک است.

از لحاظ کاربری سطح اسان و کم دردسری دارد. و همچنین جزء سیستم های کشت با هزینه پایین و امکان کشت محصولات متنوعی را دارا می باشد.

به طور ساده و کلی نحوه عملکرد این سیستم کشت به این صورت هست. که گیاهان که در گلدان های پر شده با بستر کشت هایی مثل پرلیت- کوکوپیت و … پر شده اند در داخل سینی های مخصوص کشت قرار می گیرند.

که این سینی ها به طور دوره ای با اب غنی از مواد مغذی از مخزن پر می شوند. و پس از محلول دهی و ابیاری با استفاده از نیروی جاذبه محلول به مخزن بر می گردد. تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

این سیستم دارای تجهیزات مختلفی است. اما سیستم های کشت eeb & flow سبز تجهیزبه گونه ای طراحی و ساخته شده است. که به راحتی نصب و مونتاژ می شود و اماده بهره برداری و کشت می شود.

سیستم هیدروپونیک جذرو مدی یا eeb &flow پس از مصرف هزینه تعمیر و نگه داری بسیار پایینی دارد. و با مصرف اب و برق بسیار پایین تولید کارامدی را برای شما به ارمغان می اورد.

انواع سیستم های کشت ebb & flow یا جذرومدی

سیستم های ebb and flow  سبز تجهیز در دونوع یک طبقه و سیستم طبقاتی تولید می شود. که در سیستم های طبقاتی نیاز است که از پنل نور رشد گیاه برای عمل فتوسنتز استفاده کرد.

اجزای اساسی سیستم هیدروپونیک جذرومدی یا ebb & flow

اجزای اصلی این سیستم شامل سینی کشت – پایه ها – مخزن و پمپ شناور با تایمر است.

سینی کشت ebb and flow

سینی کشت در روش جذرومدی ظرفی کم عمق و بزرگ که روی پایه ها و طبقات قرار می گیرد. گلدان های کشت داخل ان قرار میگیرند و اب و مواد مغذی از داخل مخزن به داخل سینی ها پمپ می شود و پس از رسیدن محلول به ریشه و تغذیه گیاه به مرور از انتهای سینی خارج می شود و قبل از ابیاری مجدد ریشه خشک می شود و اکسیژن در یافت میکند.

از ان جا که در سیستم کشت هیدروپونیک جذر و مدی و یا ebb & flow می توان ابیاری و تغذیه را به صورت بسته انجام داد. مصرف محلول ها و اب بسیار پایینی دارد. اما برای استفاده از سیستم به صورت بسته نیاز است که به صورت مرتب ph و ppm محلول اندازه گیری و تنظیم شود و یا از سیستم های فیلتراسیون و کوددهی اتوماتیک استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سیستم های کشت جذرومدی وارد لینک زیر شوید.

لینک فروشگاه سبز تجهیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *