اموزش ساخت دستگاه علوفه هیدروپونیک

تجهیزات علوفه هیدروپونیک

آموزش ساخت دستگاه علوفه هیدروپونیک

سیستم های تولید علوفه هیدروپونیک در حقیقت یک فضای اتاق کشت است که باید تمامی پارامترهای استاندارد کشت در ان رعایت شود. تا بتوان محصولی با کیفیت و راندمان بالا تولید کرد. برای اموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک با ما همراه باشید.

در این مطلب سعی داریم اطلاعات اولیه ای که برای راه اندازی این سیستم نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم. برای دریافت مشاوره تکمیلی رایگان و خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید.

شرایط مناسب سالن کشت تولید علوفه هیدروپونیک:

اتاق کشت یا سالن تولید علوفه هیدروپونیک باید دارای متراژ مناسب برای ظرفیت مورد نیاز شما برای قرارگیری قفسه های کشت و همچنین فضایی برای اماده سازی بذر و پرکردن سینی ها داشته باشد.

همچنین جنس کف و دیواره های سالن کشت در شرایط استاندارد باید از جنسی باشد که رطوبت را به خود جذب نکند. مانند کاشی و سرامیک چون جذب رطوبت باعث رشد قارچ و افت در سالن کشت شما میشود. هرچند در سالن هایی که نوع جنس دیواره ان مانند سیمان هست کشت قابل انجام است. ولی بهتر است برای بازدهی بهتر و کیفیت بیشتر محصول این شرایط رعایت شود.

به دلیل استفاده از نور مخصوص رشد گیاه در این سیستم ها نیازی به ورودی نور در سالن کشت وجود ندارد. و تنها خروجی برای قرار گیری فن های تهویه کافی می باشد.

همچنین بهتر است برای کم شدن مصرف انرژی و تامین دمای مناسب در سالن کشت از عایق های حرارتی مناسب استفاده کرد.

استراکچر یا قفسه کشت علوفه هیدروپونیک

استراکچر کشت در شرایط استاندارد به دلیل وجود رطوبت بهتر است از جنسی باشد که دچار زنگ زدگی و اکسیده شدن نشود. و یا از پوشش رنگ های اپوکسی و ضد زنگ برای انها استفاده شود.

همچنین طراحی ان باید به صورتی انجام شود که نازل های ابیاری بتوانند براحتی سطح سینی های کشت را پوشش دهند و نقطه کوری در ابیاری ایجاد نشود.

سینی کشت علوفه هیدروپونیک

انتخاب سینی کشت استاندارد با شرایط کشت علوفه هیدروپونیک یکی از مهترین پارامترها در تولید محصولی با کیفیت و بازدهی بالا می باشد.

سینی کشت علوفه باید حداقل ارتفاع 5 سانتیمتر را داشته باشد تا ریشه گیاه در معرض تابش نور قرار نگیرد. زیرا تابش نور به ریشه باعث ایجاد کپک و قارچ می باشد.

همچنین به دلیل کشت طبقاتی باید خروجی اب یکطرفه داشته باشد. تا از سرایت اب از طبقات بالا به طبقات پایین جلوگیری شود واستاندارد میزان ابیاری در تمامی طبقات رعایت شود. و همچنین از شیب مناسب برای خروج کامل اب برخوردار باشد.

تجهیزات علوفه هیدروپونیک
تجهیزات علوفه هیدروپونیک

خرید سینی علوفه هیدروپونیک سبز تجهیز

سیستم کنترلر و اتوماسیون علوفه هیدروپونیک

برای اینکه شما بتوانید بهترین شرایط محیطی و پارامترهای مناسب تولید علوفه را ایجاد کنید. پیشنهاد می شود از سیستم کنترلر و اتوماسیون استفاده کنید تا بهترین شرایط کشت ایجاد شود.

با سیستم کنترلر سبز تجهیز تمامی پارامتر ها مانند دما- رطوبت- نوردهی – ابیاری- تهویه و سیرکولاسیون هوا به صورت اتوماتیک انجام می شود. که هم باعث بازدهی و کیفیت بالا میشود و هم زحمت و هزینه نیروی انسانی کاهش پیدا می کند.

سیستم ابیاری علوفه هیدروپونیک

ابیاری در سیستم تولید علوفه بهتر است به صورت نازل های مه پاش انجام بگیرد. زیرا هم در مصرف اب صرفه جویی بیشتری انجام می شود و هم کیفیت ابیاری بهتر می شود.

یک مخزن اصلی مورد نیاز است برای ذخیره اب و یک مخزن کوچکتر برای محلول غذایی و سپس یک پمپ مناسب با ظرفیت تولید که اب را به سمت لوله های کار شده داخل قفسه های هدایت کند و به وسیله نازل ها ابیاری و محلول دهی انجام شود.

تهویه هوا در سیستم علوفه هیدروپونیک

نیاز است در سالن کشت علوفه هیدروپونیک فن های تهویه هوا مناسب با ظرفیت و مساحت سالن در نظر گرفته شود. تا رطوبت مازاد از سالن خارج شود و همچنین اکسیژن مورد نیاز گیاه نیز تامین شود.

سیرکولاسیون هوا در سیستم علوفه هیدروپونیک

فن های سیرکولاسیون هوا در سالن کشت برای یکنواخت سازی دما و رطوبت و همچنین چرخش هوا بین لاینهای کشت از اهمیت بالایی برخوردار است. که می تواند در کیفیت کشت شما تاثیر بالایی داشته باشد.

آموزش ساخت دستگاه علوفه هیدروپونیک

نور مناسب رشد برای رشد گیاه

نیاز است نور مناسب با طول موج و ppfd مناسب رشد علوفه در بین قفسه های کشت در نظر گرفته شود. تا فتوسنتز گیاه به صورت کامل انجام شود که این امر در بازدهی سیستم تاثیر بسزایی دارد.

برای دریافت مشاوره تکمیلی و خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید.

فروش تجهیزات علوفه هیدروپونیک

2 دیدگاه در “اموزش ساخت دستگاه علوفه هیدروپونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *